Hakkımızda

Firmamız, 1974 yılında İstanbul Balat'ta şu anda bulunan merkez binasında- Ali ve Ahmet BARDAKCI kardeşlerin ortak girişimiyle Bardakcı Piyano Galerisi adı altında kurulmuştur ve sektöründe her alanda önder konumda yer almaktadır.

Bu tarihin öncesinde de çıraklık, kalfalık ve ustalık dönemlerini, II. Abdülhamit döneminde Türkiye'ye çağrılan ve yerleşen piyano ustası Cardela ailesiyle birlikte geçiren eniştelerinin yanında çalışarak geçiren Ali ve Ahmet BARDAKCI kardeşler Türkiye'de çekirdekten yetişmiş olan tek piyano tamircisi ve ithalatçısıdır.

Firmamız dünyanın en seçkin piyano üreticisi olan Feurich Piyano ve C. Bechstein tarafından üretilen BOHEMIA Piyano, Albert Weber piyanolarının Türkiye distribütörlüğünü başarıyla yürütmektedir. Çek ve Alman piyanolarının yanı sıra Almanların Uzakdoğu'da ucuz işçilikten yararlanmak amacıyla Avrupa parçalarla ürettiği Schneider ve S-Ritter piyanolarını da portföyünde bulunduran Bardakçı kardeşler, ayrıca Schumann gibi sadece Uzakdoğu orijinli piyanoların da distribütörlüğünü yapmaktadır.

Aynı zamanda Bardakcı Kardeşler, müzik aletleri ithalatının olmadığı yıllardan bu yana ikinci el piyanoları alıp A'dan Z'ye her türlü bakım ve onarım çalışmalarını yapıp, satımıyla ilgilenmektedir. Bununla birlikte firmamız 40 yılı aşkın tecrübesiyle piyano akordu, tamiri, eksperi ve nakliye hizmetlerinin yanında Türkiye'deki birçok konservatuarın, müzik fakültelerinin, liselerin özel okulların ve güzel sanat liselerinin teknik servislerini de birebir ilgilenerek kusursuz bir şekilde yapmaktadır.

Bardakcı Kardeşler büyük bir aile firmasıdır. Ancak firmamızın büyüklüğü aile fertlerimizin kalabalık olmasından değil tüm müşterilerimizi ailemizin birer ferdi olarak görmemizdendir. Bu yüzden bizler yalnız satmayı değil, verdiğimiz her hizmette müşterilerimizi dolayısıyla ailemizi memnun etmeyi düşünmekteyiz.

Bütün çalışanlarımızla firmamızın ana amacı bizim işimiz piyano mottosuna layık olarak ülkemizin kültürel ve sanatsal kalkınmasında ufakta olsa pay sahibi olabilmektedir. Markalarımız Bohemia - Feurich - Albert Weber - Scholze - Schneider - Kurzweil